Badania kryminologiczne nie pozostawiają wątpliwości

 

Z badania kryminologów madryckiego think tanku Real Instituto Elcano, opublikowanego w Hiszpanii, wynika, że od 2013 roku w największych skupiskach afrykańskich imigrantów w ośrodkach miejskich prowadzony jest werbunek przez organizacje terrorystyczne. Jak zaznaczyli eksperci, że zdecydowana większość spośród 222 islamskich terrorystów schwytanych na terytorium Hiszpanii była imigrantami bądź pochodziła z rodzin napływowych. Mieli oni również swój udział w serii sierpniowych zamachów w Barcelonie i Cabrils.

– Najwięcej z nich pochodziło z prowincji Barcelony (24,3%), Ceuty (15%), wspólnoty autonomicznej Madrytu (13,6%), a także z Melilli (9,3%) – można przeczytać w raporcie.

Co gorsza, wiek osób rekrutowanych na zamachowców dżihadystycznych wciąż spada. Na celowniku organizacji terrorystycznych znajdują się zwłaszcza biedni, muzułmanie poniżej 21 roku życia, mający problemy z prawem. To zła sytuacja materialna i frustracja na sytuacje, w jakiej się znajdują, mają być głównymi motywami działań przestępczych.

Źródło: