Najbardziej bankowalny dostawca modułów wg Bloomberga

 

Bankowalność kolejny raz potwierdzona przez 100% banków, inwestorów i ekspertów branżowych.

Changzhou, Chiny, 15 września 2017 r. /PRNewswire/ – Firma Trina Solar Limited, zwana dalej Trina Solar lub firmą, globalny lider w zakresie modułów, rozwiązań i usług fotowoltaicznych, otrzymała najwyższą ocenę w najnowszym raporcie dotyczącym bankowalności modułów opublikowanym przez Bloomberg New Energy Finance (BNEF). Po zajęciu pierwszego miejsca wśród wszystkich producentów w poprzednim raporcie za rok 2016 firma Trina Solar po raz kolejny została uznana za bankowalną przez 100% banków, instytucji EPC, konsultantów i ekspertów branżowych biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez BNEF.

W ramach przygotowania globalnego raportu na temat bankowalności modułów Bloomberg New Energy Finance zbiera opinie banków, instytucji EPC, niezależnych producentów energetycznych oraz niezależnych firm należytej staranności technicznej na temat bankowalności marek modułów fotowoltaicznych. BNEF definiuje bankowalność jak gotowość banku do udzielenia pożyczki bez regresu na potrzeby projektu wykorzystującego daną markę modułów fotowoltaicznych. Banki zazwyczaj opierają decyzję o udzieleniu pożyczki na potrzeby projektu fotowoltaicznego na pewności pokładanej w jakości modułów i sytuacji finansowej producenta na potrzeby gwarancji. Respondenci, którzy wzięli udział w najnowszym badaniu zarządzają około 15 GW finansowanej lub posiadanej energii w projektach fotowoltaicznych oraz ponad 100 GW energii objętymi inspekcjami przez firmy doradztwa technicznego.

„Tak znakomity wynik jest potwierdzeniem ciągłych dążeń firmy Trina Solar do osiągnięcia jak najwyższej jakości i niezawodności produktu, jak najlepszej wydajności, a także wysokiego poziomu innowacji i solidnego zarządzania finansowego - skomentował Rongfang Yin, wiceprezes globalnej sprzedaży i marketingu w firmie Trina Solar. – Jesteśmy bardzo dumni z zajmowanej przez nas czołowej pozycji w najnowszym raporcie branżowym BNEF, zwłaszcza ze względu na to, że ocenę wydały banki, inwestorzy i inne strony zaangażowane w finansowanie projektów fotowoltaicznych” – dodał Rongfang. „Pokrzepiające jest to, że konsekwencja w działaniach przynosi pozytywne, długofalowe skutki, budując zaufanie w stosunku do Trina Solar i pozostawiając niektórych z naszych konkurentów daleko w tyle w rankingu bankowalności” – dodał wiceprezes.

Potwierdzając pewność pokładaną w bankowalności firmy Trina Solar, najnowszy raport BNEF ujawnia, że firma Trina Solar jest posiadaczem największej liczby finansowanych zadłużeniem projektów pośród wszystkich producentów modułów c-Si według pulpitu BNEF. Moduły o łącznej mocy około 3 GW zainstalowane są w elektrowniach fotowoltaicznych finansowanych w ten sposób na całym świecie.

Firma Trina Solar Limited jest globalnym liderem w zakresie fotowoltaicznych modułów, rozwiązań i usług słonecznych. Założona w 1997 roku jako integrator systemów fotowoltaicznych firma Trina Solar przewodzi dziś w branży energii inteligentnej wraz z instalatorami, dystrybutorami, zakładami i badaczami na całym świecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

Źródło: