Rosja o spotkaniach Donalda Trumpa z Kim Dzong Unem

 

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow zaprzeczył płynącem ze strony Rosji propozycjom spotkania prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem. W wywiadzie dla RIA-Nowosti szef resortu odniósł się do szczytu Trump-Kim, który planowany jest na przełomie maja i czerwca. Szczegóły spotkania wciąż nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości.

Rosyjski minister nawiązał także do napiętej sytuacji politycznej, która zapanowała między Rosją a USA po amerykańskich nalotach na Syrię.

– Prezydenci Rosji i USA, Władimir Putin i Donald Trump, nie dopuszczą do zbrojnej konfrontacji między obu krajami – zapewniał Ławrow. –Przed amerykańskimi nalotami Rosja wskazała Stanom Zjednoczonym obszary w Syrii, atak na które będzie oznaczało dla Moskwy przekroczenie tzw. czerwonych linii. Amerykańskie siły zbrojne nie przekroczyły tych czerwonych linii – wyjaśnił.

Brak zmian w stosunkach między Rosją a USA oznacza również, iż spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa i prezydenta Rosji Władimira Putina nadal jest aktualne.

– Prezydent USA Donald Trump zaprosił w niedawnej rozmowie telefonicznej prezydenta Rosji Władimira Putina do Waszyngtonu – zapewnił szef rosyjskiej dyplomacji. – Amerykański prezydent przekazał również rosyjskiemu przywódcy, że byłby rad, gdyby mógł udać się z rewizytą do Rosji – dodał.

Źródło: