Giorgi Margwelaszwili z wizytą w Warszawie

 

Zainteresowanie inicjatywą Trójmorza wyraził w środę w Warszawie prezydent Gruzji Giorgi Margwelaszwili. Jak mówił, Tbilisi ceni ten projekt za to, że skupia się na rozwijaniu połączeń infrastrukturalnych pomiędzy Morzem Czarnym a Morzem Bałtyckim.


"Dla Gruzji bardzo ważna jest polityczna pozycja Polski i aktywność polskiego rządu w ramach wszystkich ważnych formatów, w które Gruzja jest zaangażowana" – powiedział Margwelaszwili na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. Wskazał na Partnerstwo Wschodnie, którego szczyt odbędzie się 24 listopada w Brukseli.

Według niego Tbilisi ceni wsparcie i zaangażowanie Polski na rzecz Europy Wschodniej. Jak mówił, Polska i Gruzja mają zbieżne podejście – oba państwa szukają rozwiązania problemów i nowych możliwości, a nie roztrząsają to, co do tej pory się nie udało.

W ocenie Margwelaszwiliego nowe możliwości współpracy daje Trójmorze. Jak podkreślił, Tbilisi bardzo docenia ten projekt, który ma na celu rozwijanie infrastrukturalnych połączeń pomiędzy Morzem Czarnym a Morzem Bałtyckim.


Źródło: