„Niemcy to zakładnik Rosji, którym nie chce być Polska”

 

Jak stwierdził prezydent USA Donald Trump, Niemcy mogłyby zwiększyć wydatki na obronność, ale zamiast tego wolą płacić miliardy dolarów Rosji, wiedząc, że USA je ochroni. Zdaniem prezydenta USA, Polska nie przyjęłaby rosyjskiego gazu, bo nie chce być zakładnikiem Rosji, tak jak Niemcy.

– To przykre, gdy Niemcy zawierają ogromne umowy z Rosją dotyczące ropy i gazu, podczas gdy powinny być przeciwko Rosji. Niemcy płacą Rosji miliardy dolarów rocznie. Chronimy Niemcy, chronimy Francję, chronimy te wszystkie kraje, a one zawierają umowy na rurociągi z Rosji, wpłacając do jej skarbca miliardy dolarów – ocenił Donald Trump podczas spotkania z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem w Brukseli.

Jak wskazał prezydent USA Donald Trump, Polska jest krajem, „który nie przyjąłby gazu” od Rosji, bo nie chce być „jej zakładnikiem”.

– Niemcy to zakładnik Rosji. Pozbyli się elektrowni węglowych, elektrowni atomowych, biorą ogromne ilości ropy i gazu z Rosji. To coś, czemu trzeba się przyjrzeć, to coś bardzo nieodpowiedniego – dodał prezydent USA.

Źródło: