2 ofiary śmiertelne, 16 rannych

   • W Adanie przed gmachem tureckiego gubernatora doszło do wybuchu samochodu-pułapki
  • Udało się ustalić, iż był to zamach samobójczy
  • W wyniku eksplozji zginęły co najmniej dwie osoby. Rannych zostało 16 ofiar 

W Adanie przed gmachem, w którym urzęduje turecki gubernator, doszło do wybuchu samochodu-pułapki. W wyniku eksplozji zginęły co najmniej dwie osoby. Rannych zostało 16 ofiar.Jak udało się ustalić dziennikarzom CNN Turk, był to zamach samobójczy. Informacje o terrorystycznym charakterze wydarzenia potwierdził również gubernator Mahmut Demirtas.

– Ten przeklęty terror wciąż uderza w naszych obywateli. Będziemy z nim walczyć do samego końca w imię ludzkości – napisała na Twitterze minister ds. Unii Europejskiej i poseł z ramienia rządzącej partii Sprawiedliwości i Rozwoju z Adany – Omer Celik.Póki co żadna organizacja nie przyznała się jednak do organizacji zamachu. Wiadomo, że samobójcą była kobieta, a eksplozja nastąpiła na parkingu niedaleko wejścia do urzędu.

Wybuch w Adanie to już kolejny atak terrorystyczny Państwa Islamskiego w Turcji w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Być może wydarzenie jest związane z lokalizacją amerykańskiej bazy Incirlik, z której prowadzone są operacji z powietrza przeciwko IS. Znajduje się ona właśnie nieopodal Adany.