Został nowym szefem ambasady Wielkiej Brytanii

   • Barrow jest byłym ambasadorem na Ukrainie i w Rosji
  • Zastąpi on Ivana Rogersa, który zrezygnował obawiając się negocjacji w sprawie Brexitu
  • To sygnał akcentujący niezależność służby cywilnej od procesów politycznych 

Były ambasador Wielkiej Brytanii na Ukrainie i w Rosji Tim Barrow został wczoraj mianowany na nowego szefa ambasady Wielkiej Brytanii przy Unii Europejskiej. Zastąpi on na tym stanowisku Ivana Rogersa, który zrezygnował we wtorek, obawiając się negocjacji w sprawie Brexitu.

– Nasz rząd będzie w stanie uzyskać to, co najlepsze dla naszego kraju tylko wtedy, jeśli skorzysta z wiedzy – w dużej mierze skupionej w stałym przedstawicielstwie – i będzie prowadzić negocjacje w rozsądny sposób. Mam nadzieję, że będziecie wspierali siebie nawzajem w tych trudnych momentach, kiedy będziecie przekazywali wiadomości i analizy, z którymi nie zgadzają się ci, którzy powinni je znać – napisał Rogers w pożegnalnym e-mailu wysłanym do pracowników stałego przedstawicielstwa Wielkiej Brytanii przy Unii Europejskiej.

Jak uważa dziennik „The Guardian”, powołanie na jego miejsce Barrowa to sygnał akcentujący niezależność służby cywilnej od procesów politycznych. Dotąd był on dyrektorem politycznym w ministerstwie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii. Nowe stanowisko ma uciąć spekulację wokół kontrowersyjnej rezygnacji Rogersa.