Amerykański portal Slate publikuje kontrowersyjne informacje

W poniedziałek wieczorem amerykański internetowy portal informacyjny Slate opublikował doniesienia dotyczące regularnej komunikacji serwerów w siedzibie Trump Organisation kandydata na prezydenta Donalda Trumpa z największym rosyjskim bankiem komercyjnym Alfa Bank. Informacje miały zostać zdobyte w ramach badań nad serwerami internetowymi, które są prowadzone przez amerykańskich naukowców. Nie jest pewne, czego mogły dotyczyć przesyłane komunikaty.

– Rozmowy zaczynały się w godzinach pracy w Nowym Jorku i trwały podczas godzin pracy w Moskwie – twierdzi portal Slate.

Oświadczenie w sprawie wydał niemal natychmiast Jake Sullivan – doradca Hilary Clinton.

– Informatycy najprawdopodobniej odkryli ukryty serwer łączący Trump Organisation z rosyjskim bankiem. Może to być najbardziej bezpośredni związek Trumpa z Moskwą. Ten kanał komunikacyjny może pomóc w wyjaśnieniu dziwnego uwielbienia, jakim Trump darzy Władimira Putina – opublikowano na stronie kampanii.

Potencjalni rozmówcy jednak stanowczo zaprzeczają, że doszło do nawiązania między nimi jakichkolwiek relacji.

– Alfa Bank nie ma i nigdy nie miał żadnego specjalnego czy wyłącznego kontaktu przez internet z panem Trumpem lub jego firmami – powiedział przedstawiciela Alfa Banku Jeffrey Birnbaum.

– Trump Organisation nie komunikuje się, ani nie utrzymuje żadnej relacji z Alfa Bankiem – oświadczyła rzecznik Trumpa, Hope Hicks.