Zalecana ostrożność

 

24-letni Teksańczyk zmarł z powodu urazów, które odniósł po użyciu naboju do papierosa elektronicznego – podał rzecznik szpitala w Teksasie. Zgodnie z dokumentacją sprawy, przekazaną na stronie internetowej Urzędu Egzaminacyjnego Tarrant County, William Brown z Fort Worth w Teksasie zginął, ponieważ magnetyczny wstrzykiwacz papierosa elektronicznego pękł i przeciął mu tętnicę szyjną. Incydent miał miejsce poza sklepem w Fort Worth, w którym kupił nabój, a Brown zmarł później w szpitalu.

Według CBS 11 w Dallas, sklep Smoke and Vape poinformował, że Brown poprosił o pomoc w uruchomieniu wstrzykiwacza Vape w stylu Mechanical Mod. Jednak stracił cierpliwość i wyszedł, chcąc zmienić nabój do e-papierosa w samochodzie. Karetkę wezwał kierownik sklepu po tym, jak zobaczył Browna na parkingu.

– William właśnie kupił urządzenie i próbował je uruchomić w swoim samochodzie. To boli tak bardzo – powiedziała Alice Brown, babka Williama Browna, w wywiadzie dla Star-Telegram.

Według raportu Federalnej Agencji ds. Zarządzania Kryzysowego, w latach 2009–2016 przez media amerykańskie zostało zgłoszonych 195 przypadków eksplozji lub pożaru z udziałem papierosów elektronicznych. Raport opublikowany w lipcu 2017 roku wskazywał jednak, że dotychczas nie zgłoszono zgonów. Jednak w maju 2018 roku pewien człowiek z Florydy zmarł po tym, jak e-papieros, którego używał, eksplodował, spalając 80% jego ciała.

Z tego względu Agencja ds. Żywności i Leków wydała kilka wskazówek dla użytkowników papierosów elektronicznych:


  • Rozważ zakup urządzenia z funkcjami bezpieczeństwa, takimi jak blokowanie przycisków.

  • Trzymaj luźne baterie w pudełku.

  • Nie ładuj urządzeń przez noc.

  • Nie używaj ładowarki do telefonu lub tabletu w urządzeniu Vape.

  • Wymień baterie, jeśli ulegną uszkodzeniu lub będą mokre.

Źródło: CNN

 

kup artykuly platne