Akcja na dnie kanału La Manche

 

Agencja Reutera powołując się na Biuro Dochodzeń w Sprawie Wypadków Lotniczych poinformowała, że z wraku awionetki znalezionej na dnie kanału La Manche wydobyto ciało argentyńskiego piłkarza Emiliano Sala. Zgodnie z wcześniej potwierdzonymi ustaleniami, wrak zaginionego przed 2 tygodniami samolotu, na którego pokładzie znajdowali się 28-letni piłkarz Cardiff City Emiliano Sala oraz 59-letni pilot David Ibbotson, został odnaleziony przez prywatną firmę detektywistyczną.

Argentyński piłkarz Emiliano Sala, dotąd czołowy napastnik ligi francuskiej FC Nantes, miał na koncie transfer na kwotę 17 mln euro do walijskiego Cardiff City. 21 stycznia odbywał lot awionetką Piper Malibu z Francji, gdy jego samolot zniknął z radarów kilkanaście minut po starcie. Jak ustaliło Biuro Dochodzeń w Sprawie Wypadków Lotniczych, wcześniej pilot nie zgłaszał żadnych problemów technicznych. Jak donosiły argentyńskie media, Emiliano Sali miał wysłać do rodziny przez aplikację telefoniczną wiadomość: „Jestem przerażony. Lecę samolotem, który wygląda, jakby się miał za chwilę rozpaść”. Tej informacji nie potwierdzili jednak śledczy.

Dwa dni po zaginięciu awionetki policja z wyspy Guernsey poinformowała rodziny argentyńskiego piłkarza i pilota o zakończeniu poszukiwań samolotu. Jednak dzięki środkom zgormadzonym przez ez rodzinę i fanów Emiliano Sala w internecie, akcję wznowiono.

kup artykuly platne