Putin i Trump na APEC w Wietnamie

 

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek, że prezydenci Rosji i USA Władimir Putin i Donald Trump na pewno przeprowadzą rozmowy podczas szczytu APEC w Wietnamie w najbliższy weekend i że tematem spotkania może być sytuacja na Półwyspie Koreańskim.

Pieskow zastrzegł, że szczegóły dotyczące rozmów prezydentów nadal są opracowywane. "W każdym razie obaj prezydenci będą przebywać w Danangu i będą mogli, tak czy inaczej, porozmawiać" – powiedział przedstawiciel Kremla.

Jak dodał, "jest oczywiste, że przywódcy Rosji i USA wymienią opinię na temat najpilniejszych kwestii, do których zalicza się sytuacja na Półwyspie Koreańskim". Pieskow nie skomentował przy tym w imieniu Kremla sytuacji wokół Korei Północnej i zaapelował, by poczekać w tej sprawie na rozmowy prezydentów Rosji i USA.

Przywódcy krajów Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) spotkają się w Wietnamie w dniach 10-11 listopada. Trump, który odwiedza obecnie kraje azjatyckie, mówił przed wyruszeniem w tę podróż, że spodziewa się spotkania z Putinem, od którego oczekuje pomocy w rozwiązaniu kryzysu północnokoreańskiego.

Źródło: Z Moskwy Anna Wróbel