Firma ogłosiła wyniki finansowe

 

Firma Chanel pierwszy raz w niemal stuletniej historii ogłosiła wyniki finansowe, czym wzbudziła entuzjazm w prasie ekonomicznej i w tabloidach. Jak wynika z opublikowanych informacji, obroty Chanel w 2017 roku wyniosły 9,62 mld USD.

Chanel jedną z pierwszych marek luksusowych, która idzie łeb w łeb z Louis Vuitton (LVMH)! – głosi tytuł miesięcznika Capital.

– Fortuna właścicieli Chanel podwoiła się w jeden dzień – komentuje tygodnik ekonomiczny Challenges.

Jak wynika z ustaleń prasy ekonomicznej, w konsekwencji ogłoszenia wyników finansowych Chanel, konieczne będzie skorygowanie rankingu najbogatszych ludzi świata. Według tygodnika Special People bracia Alain i Gerard Wertheimer, którzy są właścicielami marki luksusowej Chanel, znajdywali się oni dotychczas na 6. miejscu listy.

Media zadają również pytanie, dlaczego wysokość obrotów firmy Chanel ogłoszono właśnie teraz. Nikt nie wierzy w wyjaśnienia podane przez dyrektora finansowwgo marki Philippe Blondiaux, który stwierdził, ze zrobiono to, by „komentatorzy mieli do dyspozycji dane liczbowe, świadczące o finansowym stanie zdrowia Chanel”.

– Ta nieoczekiwana operacja komunikacyjna skierowana jest w stronę Gucciego i przypomina włoskiej firmie, że ktokolwiek chciałby wejść na drugi stopień podium, musi najpierw prześcignąć Chanel – komentuje Nina Godart, ekspertka ekonomiczna BFMTV.

Źródło: