Szczęśliwiec poszukiwany

 

Jeden z mieszkańców Szwecji trafił 53 420 euro (prawie 228 mln zł) w kumulacji w europejskiej loterii Eurojackpot. Jednak zwycięzca nie zgłosił się po odbiór wygranej. Szczęśliwca udało się odszukać dopiero po 3 dniach od ogłoszenia trafienia w kumulacji loterii. Na szczęście prawdopodobieństwo jego znalezienia było większe on statystycznych możliwości na główną wygraną, wynoszących 1 do ponad 95 mln.

Fakt, że w Szwecji padła główna wygrana w europejskiej loterii Eurojackpot, znany był od piątku. Rozgłaszały go dodatkowo wszystkie media, ponieważ nagroda, powiększona dzięki kumulacji, była zdecydowaną sensacją. Jednak totalizatorowi sportowemu udało się skontaktować ze szczęśliwym posiadaczem wygranego losu dopiero w poniedziałek.

Jak się okazało, to 65-letni mieszkaniec Örebro, który zakupił los wspólnie z żoną. Para nie zgłaszała się po wygraną, ponieważ w czasie ogłoszenia wyników loterii była na wakacjach. Dlatego telefon powiadamiający o zdobyciu głównej nagrody był dla nich ogromnym zaskoczeniem.

– Liczby, które dały im wygraną, to kombinacja dat urodzin, cyfr przynoszących im szczęście oraz wylosowanych przez komputer. Na razie nie wiemy, na co przeznaczymy pieniądze. Najpierw musimy oswoić się z myślą, że zostaliśmy milionerami – wyjaśnia para szczęśliwców.

kup artykuly platne