To dzieci porwane z domów

 

Jak poinformowały w poniedziałek władze Tanzanii, ciała 10 uprowadzonych dzieci zostały znalezione martwe z uszkodzonymi częściami ciała. Jak potwierdził wiceminister zdrowia Tanzanii Faustine Ndugulile, wszystkie dzieci zaginęły w grudniu w okręgu Njombe w południowo-zachodniej Tanzanii. Ich ciała odkryto w zeszłym tygodniu po przeszukaniach przeprowadzonych przez.

– Do tej pory znaleźliśmy ciała 10 dzieci. Większość części ich ciał i zębów została usunięta. Te morderstwa wiążą się z praktykami czarów, taki jest motyw takich zbrodni. Zielarze proszą ludzi, aby dodawali części ludzkiego ciała do rytuałów mających zapewnić im dobrobyt – powiedział Ndugulile.

Dzieci, w kilku przypadkach mające mniej niż 7 lat, zostały porwane z domów. Jak zapewniają władze Tanzanii, prowadzone są działania, które mają na celu identyfikację sprawców mordu rytualnego.

– Chcemy zidentyfikować sprawców, ale koncentrujemy się na tym, aby praktykujący mordy rytualne w okolicy i w społeczności byli zmuszeni powstrzymać swoje działania – komentuje Ndugulile.

Wiceminister zdrowia zapewnia, że ostatnie zabójstwa nie są związane z mordami rytualnymi albinosów dla kości i organów sprzedawanych szamanom na magiczne mikstury, które są powszechne w Tanzanii i innych częściach Afryki Wschodniej.

– Te morderstwa nie mają związku z zabójstwami albinosów. Ale nie zmienia to faktu, że dzieci nie zasługują na to, aby je wykorzystać w ten sposób – komentował Ndugulile.

Źródło: CNN

kup artykuly platne