Centrum Dakila Pesquisas publikuje wyniki 7-letnich badań

 

Trwające 7 lat eksperymenty naukowe przeprowadzane w centrum Dakila Pesquisas przez brazylijskich badaczy przy współpracy z naukowcami ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Chile, Holandii i Hiszpanii potwierdziły, że Ziemia nie ma kształtu kuli. Badania objęły analizę pyłków, kurzu, fragmentów liści i obrazu z sond atmosferycznych oraz ekspedycji nawet na terenie Antarktydy, Syberii i Oceanu Arktycznego, a także dróg ciał niebieskich, w tym Słońca i Księżyca.

Na potwierdzenie tezy przeprowadzono siedem eksperymentów, w tym geodezyjny pomiar odległości między podstawami a wierzchołkami budynków w Torres (Rio Grande do Sul) i Natal (Rio Grande do Norte). Odległość między nimi wynosiła 3050 km, a punktem odniesienia miał być poziom morza.

– Pomiary były identyczne. Jeżeli Ziemia byłaby kulista, to pomiar odległości między podstawami budynków byłby mniejszy niż pomiar pomiędzy ich wierzchołkami, ponieważ budynki oddawałyby krzywiznę Ziemi – wyjaśnił znaczenie eksperymentu Urandir de Oliveira, założyciel centrum Dakila Pesquisas.

Badania dokonano także za pomocą lasera o dużym zasięgu, który miał zanalizować płaskość i wypoziomowanie wód przy tamie Tres Marias w Minas Gerais, Lagoa dos Patos w Rio Grande do Sul, jeziorze Titicaca w Peru, na morzach otaczających wyspę Ilhabela w stanie Sao Paulo oraz przy Cieśninie Gibraltarskiej. Nie wykrył on jednak obecności zakrzywień.

Kulistości nie potwierdziły również pomiary za pomocą teleskopów załamujących i odbijających. Nie udało się wykazać, że statki znikają za linią horyzontu, a jedynie fakt, iż obserwatorzy tracą możliwość ich dostrzegania ze względu na zjawisko optyczne.

Co więcej, badania pionu (pomiar pionowy) i poziomicy (pomiar horyzontalny) pozwoliły stwierdzić, że na Ziemi nie istnieje grawitacja, gdyż naturalną, fizyczną tendencją wody jest powrót do neutralnego poziomu, czyli płaskości. Dlatego zdaniem Urandira siłą, która utrzymuje ludzi na ziemi to połączenie MDPL, czyli magnetyzmu, gęstości, ciśnienia i światła. Nowe informacje umożliwiły określenie innego niż znane dotychczas położenia kontynentów, które – jak zapewniają badacze – zostanie podane do wiadomości publicznej wkrótce.

Źródło: