Przekąski z aplikacji mobilnej

 

Koncern Pepsi zaproponował studentom Uniwersytetu Pacyfiku w Kalifornii nowy sposób zamawiania przekąsek i napojów. Mają być one dostarczane przez roboty firmy Robby Technologies nazwane snackbotami. Będą one dystrybuować przysmaki do ponad 50 lokalizacji na 700 m kampusu. Na jednym ładowaniu są one w stanie pokonać ponad 320 km.

Roboty zostały wyposażone w kamery na podczerwień, umożliwiające operowanie także w ciemności. Z kolei białe i czerwone światła LED mają informować przechodniów, w która stronę porusza się urządzenie. Robot porusza się na 6 kołach i pokonuje nawet najbardziej strome podjazdy. Urządzenia są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne i mogą operować zarówno w najbardziej mokre jak i słoneczne dni – zapewnia Robby Technologies.

Zamawianie przekąsek i napojów odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej w wyznaczonych godzinach (między 9 a 17). Do wyboru studenci mają produkty Smartfood Delight, Baked Lay's, SunChips, Pure Leaf Tea, bubly i LIFEWTR and Starbucks Cold Brew. Jak zapewnia koncern Pepsi, urządzenia zapewniają ponad 2,6 razy więcej przestrzeni ładunkowej i lepszą interakcję z ludźmi.

kup artykuly platne