David Henrie aresztowany w Los Angeles

 

Były aktor Disney Channel David Henrie wydał oświadczenie z przeprosinami po tym, jak został aresztowany w terminalu 2 na lotnisku w Los Angeles (LAX) za posiadanie naładowanego pistoletu 9 mm. Broń znaleziono w bagażu podręcznym aktora tuż po 9:05 czasu lokalnego. Fotografię z zatrzymania Henriego przez ochronę lotniska udostępnił serwis informacyjny TMZ. Następnie mężczyzna został przewieziony na lokalny posterunek policji w celu złożenia zeznań.

infoplanet wydarzenia usa aktor disney channel z bronia zatrzymanie

– Chociaż broń posiadał legalnie, nie miał pozwolenia na jej wniesienie do samolotu – powiedział Buzzfeed News rzecznik prasowy lotniska.

W tekście opublikowanym w mediach społecznościowych 29-latek napisał, że zabrał ze sobą broń „nieumyślnie”, oraz stwierdził, że czuje się „upokorzony i zawstydzony” całą sytuacją, a następnie podziękował policji i ochronie lotniska w Los Angeles. W późniejszych postach w social mediach Henrie wziął na siebie odpowiedzialność za ten incydent i przeprosił za „wszelkie problemy”. Podziękował także urzędnikom za ich „życzliwość i profesjonalizm” oraz za pracę, której celem jest ochrona USA.

Według magazynu „People” Henrie został wypuszczony w poniedziałek po południu, po wpłaceniu kaucji w wysokości 10 tys. dolarów. Amerykańskie media twierdzą, że aktor z powodu incydentu będzie musiał stawić się na rozprawie sądowej wyznaczonej na 1 października.

Henrie stał się sławny dzięki grze u boku piosenkarki Seleny Gomez w serialu telewizyjnym dla nastolatków „Czarodzieje z Waverly Place”. Produkcja Disney Channel pojawiających się na kanale od 2007 do 2012 roku i licząca ponad 100 odcinków, zdobyła nagrodę Emmy. Aktor znany jest także z występów w wielu popularnych amerykańskich komediach.

kup artykuly platne