Groźne uczulenie na orzechy

 

Zgodnie z doniesieniami USA Today i Fox News, amerykańskie linie lotnicze wkrótce pozwolą pasażerom z alergią na orzechy na wczesne wejście na pokład samolotu. Nowa polityka zacznie obowiązywać 12 grudnia.

– Klienci cierpiący na alergię na orzechy, którzy chcieliby wcześniej wejść na pokład samolotu, aby wytrzeć powierzchnie, mogą poprosić o to przy wejściu. Chociaż nie podajemy orzeszków ziemnych w czasie lotu, nie możemy zagwarantować, że nasi klienci nie będą narażeni na orzechy podczas podróży, dlatego zachęcamy osoby z alergiami do podjęcia wszelkich niezbędnych środków ostrożności przed lotem – czytamy w oświadczeniu.

Bloomberg donosi, że decyzja ta została podjęta po tym, jak w zeszłym roku organizacja non-profit zajmująca się świadomością alergii pokarmowej Food Alergy Research & Education złożyła reklamację przeciwko linii lotniczej. Interweniowała w tej sprawie również kobieta, której syn ma zagrażającą życiu alergię na orzechy.

Linie lotnicze przedstawiły decyzję w odpowiedzi na skargę w Departamencie Transportu USA. Delta Wejść na pokład wcześniej, aby oczyścić miejsce do siedzenia, pozwala również pasażerom z alergiami na orzechy Air Lines.

Źródło: USA Today

kup artykuly platne