Jest jak Mahatma Gandhi i Nelson Mandela?

 

Rzecznik Billa Cosby'ego Andrew Wyatt skomentował pobyt znanego aktora komediowego w więzieniu. W oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną NBC10 Philadelphia Wyatt stwierdził, że 81-letni Bill Cosby „nie ma żadnych wyrzutów sumienia i nigdy nie będzie miał”. Co więcej, znany aktor porównuje się do bohaterów walczących o wolność, jak Martin Luther King, Mahatma Gandhi, Nelson Mandela czy innych więźniów politycznych.

– Moje polityczne poglądy, moje działania zmierzające do uczłowieczenia wszystkich ras, płci i religii spowodowały, że wylądowałem w tym miejscu otoczonym ogrodzeniem z drutu kolczastego, w pokoju ze stali i żelaza. Tak więc mam teraz tymczasowe miejsce zamieszkania, które przypomina kwatery największych więźniów politycznych... Stoję w pozycji więźnia politycznego i uśmiecham się, bo prawda jest silna – wyjaśnił Bill Cosby w oświadczeniu.

Słowa Billa Cosby'ego nawiązują do argumentacji, którą przedstawiał podczas toczącego się przeciwko niemu przez ponad trzy lata procesów. Znany aktor uważa, że został oskarżony przez skorumpowanego prokuratora okręgowego i skazany przez sędziego „nie dla sprawiedliwości, ale dla ich politycznych aspiracji”. Z tego względu próbował wszcząć w komisji etyki sądowej postępowanie przeciwko sędziemu, który przewodniczył jego procesom.

Bill Cosby odsiaduje wyrok w więzieniu o maksymalnym rygorze SCI Phoenix około 30 km od Filadelfii po wyroku skazującym, który zapadł w kwietniu 2018 roku w sprawie używania narkotyków i napaści seksualnej na Andreię Constand w jej domu w 2004 roku.

– W tej chwili jestem jego jedynym gościem poza jego prawnikami. Żona Billa Cosby'ego, Camille, nie widziała go w więzieniu, ponieważ aktor nie chciał odwiedzin – mówił Wyatt.

Jak dodał, więzienie dokonało w Cosbym tego, co żona próbowała zrobić przez 55 lat: przestał pić kawę. Rzecznik zauważył również, że znany aktor stracił na wadze rezygnując z chleba i deseru.

Źródło: USA Today

kup artykuly platne