Wojna z mediami trwa?

 

Jak wynika z publikacji „Politico”, prezydent USA Donald Trump zapowiedział, że nie weźmie udziału w sobotnim Bankiecie Stowarzyszenia Korespondentów przy Białym Domu. Zamiast „brać udział w nudnej imprezie”, zamierza uczestniczyć w wiecu przedwyborczym w Wisconsin. Jednocześnie nakazał administracji bojkot imprezy, nasilając prowadzoną już wcześniej wojnę z dziennikarzami.

– Chociaż dla większości Amerykanów uroczysta gala w stolicy USA, Waszyngtonie może nie mieć większego znaczenia, to jednak jest to nieprzyjazny gest wobec środowiska dziennikarskiego, które od miesięcy planowało tę imprezę – przekonuje dziennikarka Eliana Johnson, autorka artykułu.

Jak ocenia decyzję Donalda Trumpa komentator CNN Brian Stelter, bojkot Bankietu Stowarzyszenia Korespondentów przy Białym Domu to kolejny atak prezydenta USA na media. Największe oburzenie wywołała nie tyle odmowa uczestnictwa w imprezie, w której Trup nie wziąłby udziału już 3 raz, ale zakaz pojawienia się na niej wydany członkom rządu i personelowi Białego Domu.

– Nie wiem, kogo prezydent chce ukarać zakazem udziału administracji w bankiecie. Mimo retoryki prezydenta reporterzy mają dobre stosunki z wieloma osobami z obecnej administracji – oceniła dziennikarka Stowarzyszenia Korespondentów przy Białym Domu Julie Mason.

kup artykuly platne