Chciała zrobić sobie zdjęcie

 

Jak podali funkcjonariusze straży pożarnej, w Phoenix jaguar zaatakował kobietę, która przekroczyła barierę ochronną wybiegu w ZOO podczas próby zrobienia zdjęcia.

– Załogi odpowiedziały na wezwanie około godziny 6.40 po południu w World ZOO, Aquarium and Safari Park w Litchfield Park .Ratownicy znaleźli w ZOO kobietę z ranami na ramieniu. Kobieta została zabrana do szpitala – powiedział Shawn Gilleland, rzecznik Rural Metro Fire.

infoplanet wydarzenia usa jaguar zaatakowal kobiete w zoo ofiara

Wskutek incydentu władze ZOO wydały oświadczenie.

– Z przykrością informujemy, że tego wieczoru, przed zamknięciem, odnotowano incydent z udziałem gościa, który – według zeznań naocznych świadków – przekroczył barierę ochronną, aby zrobić zdjęcie. Odwiedzająca przez jednego z naszych jaguarów płci żeńskiej doznała urazów dłoni, które nie zagrażały jej życiu. Na prośbę rodziny wezwano pomoc. Zwierzę w żadnym momencie zwierzę nie wyszło za ogrodzenie ochronne – informuje treść przesłana przez Kristy Morcom, rzeczniczkę organizacji Wildlife ZOO.

Jak podaje strona internetowa, ZOO jest licencjonowaną prywatną placówką akredytowaną przez Zoological Association of America i Alliance of Marine Mammal Parks & Aquariums. W obiekcie znajduje się 6 tys. zwierząt z ponad 600 gatunków.

Źródło: USA Today

kup artykuly platne