Trump zwalnia zastępczynię ds. bezpieczeństwa narodowego

 

Prezydent USA Donald Trump pozbawił posady Mirę Ricardel, pełniąca funkcję zastępczyni doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego. Jej odwołanie to efekt żądań Pierwszej Damy USA Melanii Trump, która publicznie domagała się jej zdymisjonowania z powodu złej współpracy podczas październikowej wizyty w Afryce.

– Mira Ricardel nadal będzie wspierać Donalda Trumpa na nowym miejscu w administracji – przekazała prasie Sarah Sanders, rzeczniczka Białego Domu.

Jak twierdzi dziennik Wall Street Journal, powodem odwołania Miry Ricardel miał być incydent w samolocie do Afryki. Pierwsza Dama USA i zastępczyni doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego miały pokłócić się o miejsca siedzące.

– Kancelaria prezydentowej uważa, iż Ricardel nie zasługuje już na zaszczyt pełnienia służby w Białym Domu – głosiło oświadczenie wydane wówczas przez rzeczniczkę Melanii Trump Stephanie Grisham.

Jak ocenia agencja Reutera, Ricardel nie cieszy się sympatia zdecydowanej większości personelu Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu.

kup artykuly platne