Zwierzę ma być atrakcją turystów

 

W amerykańskim stanie Vermont kozioł Lincoln został burmistrzem miasta Fair Heaven. Trzyletnie zwierzę otrzymało 13 głosów mieszkańców, obejmując stanowisko. W czasie wyborów na burmistrza miasta kozioł Lincoln pokonał 16 innych kandydatów-zwierząt, w tym suczkę rasy Samojed Sammie Viger, kotkę Sassy Towle, psa o imieniu Stella Heibler i myszoskoczka Crystal.

– Wpadłem na ten pomysł czytając w prasie artykuł o miasteczku w stanie Michigan, które przeprowadza zwierzęce wybory. Fair Heaven nie ma swojego ludzkiego burmistrza. Jego zwierzęcy odpowiednik ma stać się atrakcją dla turystów, a zyski osiągnięte w ten sposób pozwolą sfinansować nowy plac zabaw. Z tego względu angażuje w lokalną politykę również dzieci – wyjaśnia zarządca miasta Joe Gunter, który zorganizował wybory zwierzęcego burmistrza w wywiadzie dla dziennika „Rutland Herald”.

Jak informują lokalne media, kozioł Lincoln po zaprzysiężeniu był zainteresowany wyłącznie trawnikiem w centrum miasta, na który bezzwłocznie się załatwił. Wymagało to szybkiej interwencji szefa policji, który usunął nieczystości po nowym burmistrzu miasta. Kadencja kozła Lincolna potrwa rok. W ramach obowiązków będzie brał udział w oficjalnych uroczystościach, jak chociażby parada z okazji państwowego święta Memorial Day.

kup artykuly platne