LGBT w samolocie

 

United Airlines to pierwsze amerykańskie linie lotnicze, które zrezygnowały z opcji binarnych dotyczących wyboru płci we wszystkich kanałach rezerwacji. Dzięki temu istnieje również możliwość nieujawniania płci podczas rezerwacji lotu samolotem oraz w profilu pasażera.

Jak ogłosiły linie lotnicze na Twitterze, osoby dokonujące rezerwacji w linii lotniczej mogą wybrać identyfikację siebie jako „M” – mężczyzna, „F” – kobieta lub „U” – płeć nieujawniona lub nieokreślona. Opcja wybrana przez pasażera musi odpowiadać wskazaniom podanym w paszportach lub identyfikatorze, co czyni zadość zasadom Administracji Bezpieczeństwa Transportu.

– Linie lotnicze United Airlines są zdeterminowane, by przewodzić branży w zakresie inkluzji LGBT. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy pierwszą amerykańską linią lotniczą, która oferuje te opcje rezerwacji dla naszych klientów. Linie lotnicze United są podekscytowane możliwościami danymi pasażerom, niezależnie od tego, czy identyfikują się w postaci binarnej (mężczyzny lub kobiety), czy też nie. Jesteśmy dumni, że podejmujemy kroki, aby wykazać się naszą troską o klientów, zapewniając jednocześnie dodatkowe szkolenia pracowników – powiedział główny menadżer ds. klienta Toby Enqvist.

United Airlines obecnie współpracuje z kampanią na rzecz praw człowieka i projektem Trevor w zakresie inicjatyw szkoleniowych dla pracowników. Inicjatywy te obejmują utrzymywanie norm płci, kompetencje LGBT w miejscu pracy oraz inne kroki, aby uczynić przestrzeń swoich samolotów integracyjną zarówno dla klientów, jak i pracowników.

– W Kampanii na rzecz Praw Człowieka zauważamy, że płeć, z którą się identyfikujesz, jest częścią traktowania wszystkich z godnością i szacunkiem. Zapewniając niebinarny dobór płci przy rezerwacji biletów i w profilach użytkowników, United Airlines podejmują ważny krok naprzód w zakresie integracji – ocenia Beck Bailey, p.o. dyrektora Programu Równości w Miejscu Pracy.

Źródło: Travelmagazine.net

kup artykuly platne