823 miasta, 53 kraje, 7 kontynentów

 

Mike i Anne Howard pobrali się w 2012 roku. 22 stycznia tego samego roku polecieli w jedną stronę do Brazylii na miesiąc miodowy. Od tego czasu byli w 53 krajach na 7 kontynentach, a ich miesiąc miodowy trwa. Małżonkowie zarabiają na życie blogując o swoich przygodach na HoneyTrek.com. Opublikowali właśnie książkę dla National Geographic na temat podróży w parze „Ultimate Journeys for Two”.

– Kiedy planowaliśmy nasz miesiąc miodowy, zdaliśmy sobie sprawę, ile miejsc chcieliśmy odwiedzić, i że 10-dniowa wycieczka to po prostu za mało. Życie jest krótkie, świat jest duży, a wartość podróży jest zbyt duża, by czekać do emerytury – mówi Mike Howard.

Kiedy wyruszyli w podróż, najpierw pojechali w najbardziej znane miejsca: Machu Picchu w Peru, Wielka Rafa Koralowa w Australii, safari w Serengeti. Po upływie 6 miesięcy postanowili zbadać bardziej odludne miejsca. W tej chwili przez 2 miesiące mieszkają na wyspie Roatan w Hondurasie.

– Nie zatrzymując się w hotelach, mając tutejszych sąsiadów, nie robiąc zakupów na lokalnych rynkach i nie wiążąc się z Hondurasem, naprawdę jesteśmy szczęśliwi – mówi Howard.

infoplanet wydarzenia usa miesiam miodowy bez konca mapa

Howardsowie przekonują, że można podróżować bez oszczędności. 16 miesięcy podróży zaplanowali mając 40 dolarów za osobę dziennie. Nauczyli się, jak być „hakerami podróży”. Teraz wydają 20 dolarów za osobę dziennie, latają za darmo, czytają blogi, uczestniczą w spotkaniach, aby ograniczać swoje wydatki.

– Istnieje wiele sposobów na uzyskanie bezpłatnego noclegu, a ponadto można przeżyć naprawdę wyjątkowe przygody – mówi Howard.

Ich ostatni oficjalny adres to Hoboken w stanie New Jersey. Byli tam w grudniu 2011 roku. Od tego czasu odwiedzili 823 miasta. Niedawno kupili starą Toyotę Sunrader, która ma łóżko, szafę, kuchnię i łazienkę z prysznicem. Zdecydowanie nie zamierzają przestać podróżować.

– Buddy the Camper i dwuosobowy kajak na dachu umożliwiły nam spontaniczną eksplorację 45 stanów i 3 kanadyjskich prowincji w naszym własnym tempie. Mieliśmy dom, pracowaliśmy od 9 do 17, jednak podróż dookoła świata pokazała nam, że istnieje wiele innych sposobów na znalezienie sukcesu i szczęścia. Każdego dnia podróżujemy, uczymy się czegoś nowego, tworzymy wspomnienia lub przyjaźnie – mówi Howard.

W ten sposób miesiąc miodowy pary być może nigdy się nie zakończy.

Źródło: USA Today

kup artykuly platne