1,5 miliona dolarów w płynie na ekskluzywnym pokazie

 

Najdroższy na świecie zapach trafia do USA. Każdy, kto ma ochotę powąchać luksusowych perfum o wartości 1,5 mln dolarów, będzie potrzebował zaproszenia na ekskluzywną prywatną wycieczkę po galerii.

Perfumy Le Monde sur Mesure, wykonane przez francuską firmę Morreale Paris, zostaną wystawione w luksusowych obiektach w Los Angeles dla wybranych gości w listopadzie. Choć zapach jest wyjątkowy i starannie stworzony, wartość podnosi głównie butelka ze złotem dostosowana do potrzeb kupującego. Jej wyprodukowanie może zająć ponad rok.

– To nie tylko butelka, to dzieło sztuki. Każda butelka jest obudowana w złoto... Ludzie są zahipnotyzowani, gdy ją widzą. Aktualnie istnieją tylko 3 egzemplarze: jeden został sprzedany, drugi stworzono na potrzeby pokazu, a trzeci jest aktualnie produkowany. Rozmawiamy z osobą, która chciałaby butelkować perfumy w pełni inkrustowane diamentami i rubinami, co kosztowałoby do 10 mln dolarów za butelkę– wyjaśnia dyrektor kreatywny Morreale Paris Maxime Rançon.

Jak dodaje Rançon, klienci są zaangażowani w proces twórczy, a gotowy produkt jest wysyłany do nich prywatnym odrzutowcem z pełnym zabezpieczeniem. Każda butelka jest również wyposażona w 18-karatową złotą bransoletkę.

O bogactwie tego projektu świadczy prawdopodobnie jego twórca, Jean-Pierre Morreale, który jest potomkiem francuskiej szlachty. Już wiele lat temu postanowił stworzyć najbardziej ekskluzywny zapach na świecie, aby przynieść sławę swojej rodzinie. Szczegóły prywatnych pokazów wciąż są opracowywane, ale zainteresowanych prezentowaniem flakonu perfum jest już kilku architektów.

kup artykuly platne