Może być odpowiedzialny za śmierć kobiety i dziecka

 

Strażnicy w amerykańskim stanie Pensylwania usiłują schwytać czarnego niedźwiedzia, który zaatakował i poważnie zranił kobietę i jej psa. 51-letnia Melinda LeBarron ma połamane kości, skaleczenia i siniaki oraz wiele ugryzień po ataku, który nastąpił kilkanaście kilometrów od jej domu. Została hospitalizowana w stanie krytycznym. Jej pies – mieszaniec Chihuahua – został również ugryziony kilka razy, gdy próbował interweniować. Ma złamany mostek i żebra.

Niedźwiedź zaatakował, gdy Melinda wyszła z psem około godziny 18.00. Kiedy pies zaczął szczekać, rozejrzała się, by zobaczyć, co go wystraszyło. Później upadła na ziemię, aby się zasłonić. Ma szczęście, że żyje – relacjonuje jej syn Trent LeBarron.

Czarny niedźwiedź ciągnął Melindę kilkanaście metrów przez jej podwórko i drogę, a następnie wciągnął ją w zarośla. Pies próbował interweniować, kilkakrotnie gryząc napastnika. W trakcie ataku Melinda LeBarron zasłabła, a niedźwiedź zainteresował się psem, dając jej szansę na wczołganie się w niewielkie krzaki. Miała jeszcze siłę, aby rzucić patyk i odwrócić uwagę napastnika. dzięki temu dostała się do domu i zadzwoniła po pomoc. Skomlący ranny pies został znaleziony pod łóżkiem.

W pobliżu domu kobiety postawiono liczne pułapki, a na poszukiwania niedźwiedzia wyruszył specjalny zespół psów tropiących. Strażnicy chodzą również od drzwi do drzwi, aby poinformować mieszkańców o ataku i środkach, jakie mogą podjąć, aby zniechęcić zwierzę.

– Podczas gdy nadal istnieją pewne pytania dotyczące tego, co doprowadziło do tego ataku, można z całą pewnością powiedzieć, że tego typu spotkania są niezwykle rzadkie. Niedźwiedź atakuje bardzo rzadko, ale zawsze istnieje możliwość niefortunnego wyjątku od reguły ؘ– komentował incydent specjalista ds. czarnych niedźwiedzi Game Commission Mark Ternent.

Jeśli niedźwiedź, który zaatakował kobietę i jej psa, zostanie schwytany, będzie poddany pełnej ocenie w laboratorium diagnostyki zwierząt w Penn State University. Może się okazać, że poszukiwany niedźwiedź jest również odpowiedzialny za zabicie innej kobiety i dziecka w Kanadzie.

Źródło: USA Today

kup artykuly platne