Legendy dżungli w środku miasta

 

Być może nigdy nie dowiemy się, co robił Casey Hathaway przez te 3 dni, kiedy zaginął. 3-latek został znaleziony w kupce winorośli i cierni w hrabstwie Craven w Północnej Karolinie w czwartek, zimny, ale żywy. jak twierdzi, w tych trudnych chwilach pomógł mu niedźwiedź.

Chłopiec powiedział, że gdy był w lesie, miał przyjaciela. Jego przyjacielem był niedźwiedź. W lasach hrabstwa Craven są niedźwiedzie, ale nie ma dowodów na to, że ktoś był z Caseyem. Liczy się jednak tylko to, że w ciągu 3 dni ktoś go wspierał: były bardzo brutalne warunki, w pierwszą noc temperatura zmalała, a w drugą – spadło kilka centymetrów deszczu – relacjonuje major McFadyen z biura szeryfa hrabstwa Craven.

Trzyletni chłopiec przejdzie w tym tygodniu sądowy egzamin psychologiczny. Póki co władze dają mu czas na powrót do zdrowia i przebywanie z rodziną.

– Nie był jeszcze przesłuchiwany na temat tego, co się stało. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest 3-letnim chłopcem. Dopóki nie przejdzie egzaminu sądowego, nie będziemy mieli definitywnej pewności, co się wydarzyło – wyjaśnia McFadyen.

Jego rodzina szukała go przez 45 minut, zanim zadzwoniła pod 911. Jak tłumaczyła prababcia dyspozytorowi telefonu alarmowego, chłopiec chodził po lesie i nagle zniknął, a rodzina nie mogła go znaleźć. Na miejsce natychmiast ruszyły zespoły poszukiwawcze i ratownicze z całego stanu, aby mimo zdradliwego terenu i niskich temperatur odnaleźć Caseya. Później do prób znalezienia chłopca dołączyli FBI, NCIS, ochotnicy i amerykański korpus piechoty morskiej. Dodatkowo władze zatrudniły helikoptery, drony i jednostki K-9, a nurkowie badali również pobliskie stawy.– To ludzie dawali nam wskazówki. Natychmiast szliśmy za każdą z nich i to się opłaciło. Trzeciego dnia wskazówka poprowadziła grupę poszukiwawczą do miejsca, w którym ktoś słyszał, jak trzyletni chłopiec woła swoją matkę. Znaleziono go 40 jardów dalej – powiedział szeryf hrabstwa Craven Chip Hughes.

Źródło: CNN

kup artykuly platne