Kariera w Zatoce San Francisco

 

Na idyllicznej wyspie East Brother Light Station leżącej w części Zatoki San Francisco – zatoce San Pablo – latarnia morska poszukuje nowych strażników. Oferta pracy opiewa na 130 tys. dolarów w podziale na 2 osoby. Za te pieniądze będą musiały utrzymać historyczną stację, która powstała w 1874 roku, aby pomóc marynarzom poruszać się po mglistych wodach otaczających San Francisco.

Latarnia nadal działa i jest własnością amerykańskiej Straży Przybrzeżnej, choć za jej stan odpowiada grupa non-profit East Brother Lighthouse. Od 1979 roku funkcjonuje jako pensjonat oferując 5 pokoi. Choć na wyspie wody jest mało, prysznice są dostępne tylko dla gości przebywających powyżej jednej nocy.

Latarnia znajduje się w wyjątkowej lokalizacji – w zatoce San Francisco – i jest jednym z niewielu, a może nawet jedynym pensjonatem typu bed and breakfast, który działa w takim miejscu – zachęcają przedstawiciele East Brother Lighthouse.

Strona internetowa East Brother opisuje zwiedzanie latarni morskiej jako „przygodę na świeżym powietrzu”. Dojazd na wyspę obejmuje wspinanie się z łodzi na pionową drabinę, która w zależności od przypływu ma wysokość do 3,6 m.

Jak wskazuje oferta pracy, nie wystarczy, że kandydaci na stanowisko zakochają się w romantycznej idei życia w latarni morskiej. Konieczne jest posiadanie licencji operatora komercyjnego US Coast Guard. Inne wymagania związane z pracą to serwowanie żywności wysokiej jakości, sprzątanie i przewożenie gości z lądu na wyspę. Dwóch opiekunów nie musi być parą, ale będą dzielić bliskie sąsiedztwo – więc warto, by dobrze się ze sobą dogadywali.

– Inną kwestią jest to, że musisz mieć otwartą osobowość. Kiedy ludzie przebywają w takim miejscu, chcą mieć obok kogoś, kto jest wesoły i sprawia, że czują się jak w domu – przekonują mówi przedstawiciele East Brother Lighthouse.

Źródło: CNN

kup artykuly platne