5 km kolorowych atrakcji

 

W czasie 92. Parady w Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku nowojorczycy i turyści z różnych krajów oglądali 60 gigantycznych balonów latających między wieżowcami. Jak wylicza ABC TV, odbywające się co roku widowisko domu handlowego Macy's, oglądało 3,5 mln widzów i 50 mln telewidzów na całym świecie.

Parady na Święto Dziękczynienia prowadziła 5-kilometrową trasą od Central Parku do siedziby domu handlowego Macy's przy Herald Square. Towarzyszyły jej gigantyczne, wysokie na kilkanaście metrów balony przedstawiające m.in. Charliego Browna, Grincha, SpongeBoba, a także Ronalda McDonalda, wysokiego na ponad 20 metrów. Niektóre z nich wymagały obsługi 40-90 osób. Nowe balony, które pojawiły się w tym roku, to choćby wojownik Goku z japońskiego serialu animowanego „Dragon Ball Super” – Saiyan, dinozaur z animowanego serialu Disneya Baby Sinclair oraz bałwan Olaf z musicalu „Frozen”.

Na trasie 92. Parady w Święto Dziękczynienia w Nowym Jorku pojawiło się ponadto 26 bogato zdobionych rydwanów, świąteczny indyk, a także wykute w skale Mount Rushmore czterech amerykańskich prezydentów.

kup artykuly platne