Trumna wystawiona na Kapitolu

 


  • W Waszyngtonie wystawiono trumnę z ciałem George'a H.W. Busha

  • George H.W. Bush zmarł w wieku 94 lat w ubiegły piątek wśród rodziny i przyjaciół

  • Byłego prezydenta USA żegnają dygnitarze i Amerykanie wszystkich kręgów społeczeństwa

W Rotundzie na Kapitolu w Waszyngtonie została wystawiona na widok publiczny trumna z ciałem 41. prezydenta USA George'a H.W. Busha. Ma to pozwolić Amerykanom wszystkich kręgów społeczeństwa na odpowiednie pożegnanie z najdłużej żyjącym prezydentem USA. George H.W. Bush zmarł w wieku 94 lat w ubiegły piątek wśród rodziny i przyjaciół.

Trumna z ciałem prezydenta USA George'a H.W. Busha została ustawiona na katafalku z sosnowych desek pokrytych czarnym suknem. To na nim w roku 1865 spoczęła również trumna jednego z najwybitniejszych prezydentów USA – Abrahama Lincolna. Rotunda, która łączy skrzydło Senatu ze skrzydłem Izby Reprezentantów, została ustawiona pod kopułą udekorowaną 3 wieńcami kwiatów i flagą USA.

W ceremonii żałobnej w poniedziałek wziął udział wiceprezydent Mike Pence, przywódcy Kongresu, sędziowie Sądu Najwyższego, ambasador RP Piotr Wilczek, Amerykanie pracujący z George'm H.W. Bushem. Na Kapitolu pojawił się również prezydent USA Donald Trump i pierwsza dama Melania Trump. Przyprowadzono również psa zmarłego prezydenta – labradora Sully. Służył on George'owi H.W. Bushowi w ostatnich latach z uwagi na chorobę Parkinsona.

kup artykuly platne