Ostra krytyka za nieprzemyślaną publikację

 

Miss USA 2018 przeprosiła po tym, jak została przyłapana na publikowaniu wideo, w którym kpiła z 2 konkurentek z powodu ich słabej znajomości języka angielskiego. W filmie opublikowanym na Instagramie Sarah Rose Summers zwróciła uwagę na kandydatkę z Kambodży Nat Rern i z Wietnamu – H'Hen Nie.

– Jest taka słodka i udaje, że zna angielski, a jak zadano jej pytanie, udawała zdezorientowanie i uśmiechała się – mówiła o jednej z nich.

Następnie Summers wyśmiewa się z drugiej uczestniczki, nieświadoma, że język angielski jest popularny, ale nie zna go każdy człowiek na świecie.

– Dziewczyna z Kambodży nie mówi po angielsku – powiedziała.

Na filmach oprócz miss USA pojawiły się również Valeria Morales z Kolumbii i Australijka Francesca Hung. Bardzo wiele osób zareagowało na nagrania, potępiając występek w komentarzach na instagramowym profilu miss USA.

– Zasadniczo wygląda to jak ksenofobia. Jeśli próbuje pokazać empatię, protekcjonalny, nietolerancyjny ton opowiada inną historię. Warto pamiętać, że bierzesz udział w konkursie w kraju, gdzie angielski NIE jest językiem urzędowym – napisano.
Po fali negatywnych reakcji, Summers przeprosiła kontrkandydatki.

– Konkurs Miss Universe jest dla kobiet z całego świata okazją do zaprezentowania swoich kultur, doświadczeń życiowych i poglądów. Wszyscy pochodzimy z różnych środowisk, które mogą wzrastać razem. Powiedziałam coś, co może być postrzegane jako pozbawione szacunku i przepraszam za to. Jestem współczującą i empatyczną kobietą. Nigdy nie zamierzałam nikogo skrzywdzić – napisała miss USA.

Źródło: USA Today

kup artykuly platne