Ogromne zniszczenia po przejściu Michaela

 

Ogromna skala zniszczeń śmiertelnego śladu huraganu Michaela na Florydzie stała się jasna w czwartek, gdy słabnąca, ale wciąż potężna burza uderzyła w Carolinas, a następnie skierowała się na wschód w kierunku Atlantyku. Jedna z najpotężniejszych burz, jaka kiedykolwiek uderzyła w USA, dotknęła całe społeczności nadbrzeżne. Władze potwierdziły, że życie straciło co najmniej 6 osób. Jednak oczekuje się, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie.

Cyklon, którego status został obniżony do „tropikalnej burzy”, w środę uderzył w Panhandle na Florydzie jako huragan 4 kategorii, osiągając podmuch o sile 155 mil/h. Przyniósł on ogromne ilości deszczu i spowodował powodzie w obszarach Południowej i Północnej Karoliny – miejscach, które jeszcze nie odzyskały sił po huraganie Florence w ubiegłym miesiącu.

Jak pokazała telewizja, niektóre społeczności na nabrzeżu zostały całkowicie zniszczone. Ulice zostały zalane i zniszczone, łodzie roztrzaskana na części, a dachy pozrywane. Przewrócone drzewa i zniszczone linie energetyczne były wszędzie, a milion domów i firm w Alabamie, na Florydzie, w Georgii, Wirginii i Północnej i Południowej Karolinie pozostało bez prądu.

– Wygląda na to, że bomba atomowa uderzyła w nasze miasto. Obrażenia są powszechne – komentował David Barnes w „Panama City News Herald”.

Władze potwierdziły, że 4 z co najmniej 6 ofiar śmiertelnych odnaleziono w hrabstwie Gadsden na Florydzie w pobliżu stolicy stanu Tallahassee. Jeden człowiek został zabity, gdy drzewo spadło na jego dom. 11-letnia dziewczynka w hrabstwie Seminole w stanie Georgia zmarła po tym, jak winda podniesiona przez wiatr uderzyła w dach domu, w którym przebywała. Szósta śmierć została potwierdzona w hrabstwie Iredell w Północnej Karolinie. Był to kierowca płci męskiej, którego samochód został zmiażdżony przez drzewo podczas burzy.

kup artykuly platne