Weterynarz wykorzystywał żywe psy

 

Wyrok 6 lat więzienia usłyszał w Sądzie w Nowym Jorku kolumbijski weterynarz Andres Lopez Florez, który jako członek siatki kolumbijskich handlarzy przemycał narkotyki wykorzystując do tego żywe szczeniaki. Mężczyzna zaszywał w brzuchach psów woreczki z płynną heroiną. Po przekroczeniu granicy rozszywał szczeniaki i wyciągał narkotyki. Psy w większości wykrwawiły się na śmierć.

Jak udało się ustalić w trakcie śledztwa, weterynarz przemycał narkotyk w żywych szczeniakach w latach 2005–2006. Jednak ukrywał się w Hiszpanii, gdzie został złapany dopiero 10 lat później. Przed sądem usłyszał zarzut przestępczego procederu z wykorzystaniem i maltretowaniem zwierząt. Choć prokurator wnioskował o karę 10 lat pozbawienia wolności, weterynarz został skazany na 6 lat więzienia.

– Jak zarzucono mu w oskarżeniu, Elorez jest nie tylko handlarzem narkotyków, ale także złamał przysięgę weterynarza, by zapobiec cierpieniom zwierząt, kiedy używał swoich umiejętności w okrutnym procederze przemytu heroiny w brzuchach szczeniąt – przekonywał prokurator Richard Donoghue.

– Wiem, że nie ma usprawiedliwienia dla moich działań. Popełniłem wiele błędów – mówił przed ogłoszeniem wyroku weterynarz.

Jak przekonywali obrońcy mężczyzny, Jego obrońcy próbowali od czasu, kiedy przemycał narkotyk w żywych szczeniakach, weterynarz przeszedł przemianę moralną.

kup artykuly platne