Wegetarianizm dla dzieci

 

Jak informuje telewizja NBC, urzędnicy miejscy w Nowym Jorku ogłosili, że we wszystkich szkołach publicznych w poniedziałki będzie promowany wegetarianizm. Program „bezmięsnych poniedziałków” ma być obowiązkowy dla wszystkich placówek od roku szkolnego 2019/2020.

Pomysł na vege poniedziałki został wprowadzony jako program pilotażowy wiosną 2018 roku. W jego ramach wegetarianizm promowano wśród dzieci z 15 szkół na Brooklynie. Z uwagi na pozytywny odbiór, zarówno uczniów, jak i ich rodziców, który przekładał się na wysoki wskaźnik uczestnictwa w programie, akcja ma teraz objąć wszystkie publiczne placówki w mieście. W ten sposób vege poniedziałki staną się udziałem ponad miliona dzieci.

– Realizacja programu „bezmięsnych poniedziałków” będzie neutralna dla budżetu miasta. Ograniczenie spożycia mięsa poprawi zdrowie nowojorczyków i zmniejszy emisję gazów cieplarnianych. Rozwijamy program, aby zachować zieloną planetę dla przyszłych pokoleń – argumentuje burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio.

Vege poniedziałki to już kolejny pomysł władz miasta, wdrożony do publicznych szkół w USA. Od roku szkolnego 2017/2018 w Nowym Jorku dzieci mogą liczyć również na bezpłatne, dwudaniowe posiłki.

kup artykuly platne