Bez konserwantów, sztucznych aromatów i barwników

 

McDonald's USA ogłosił, że kultowe burgery, w tym Big Mac i Cheeseburger nie zawierają już konserwantów, sztucznych aromatów i barwników. Sztuczny środek konserwujący pozostanie jedynie w znajdujących się w burgerach piklach, jednak – jak zauważył amerykański gigant fast food – klienci mogą poprosić o pominięcie tego składnika.

W USA McDonald's jest jedną z niewielu restauracji dostępnych dla uboższych klas społeczeństwa, dlatego do tej pory czynnik ekonomiczny był często bardziej istotny niż jakość podawanych produktów. Obecnie prawie 2/3 burgerów serwowanych w McDonald's ma być wolnych od sztucznych dodatków, które zostały usunięte z plastrów sera, specjalnego sosu Big Mac i kilku rodzajów bułek.

– Od stosowania 100-procentowej świeżej wołowiny w naszych burgerach poprzez usunięcie sztucznych konserwantów z naszych produktów aż po rezygnację z jajek z chowu klatkowego do 2025 roku – poczyniliśmy znaczne postępy w ewolucji jakości naszego jedzenia – komentuje Chris Kempczinski, prezes firmy w USA.

McDonald's jest jedną z najczęściej krytykowanych sieci fast food. Oskarżenia dotyczą głównie niezdrowych produktów. Według firmy zmiany prozdrowotne weszły w życie we wszystkich 14 tys. amerykańskich restauracji McDonald's, by przyciągnąć klientów dbających o zdrowie i swój sposób odżywania. Posunięcie to jest odpowiedzią na rosnącą tendencję świadomości zdrowotnej w USA, szczególnie w odniesieniu do produktów ekologicznych, a także zwiększonej troski konsumentów o pochodzenie i jakość danego produktu.

kup artykuly platne