Paraliż na londyńskim lotnisku Gatwick

 

Ze względów bezpieczeństwa około godziny 22 polskiego czasu na lotnisku Gatwick w Londynie wstrzymano wszystkie starty i lądowania samolotów po tym, jak doniesiono o dwóch dronach na nad płytą lotniska na jego terenie. Urządzenia spowodowały całkowity paraliż jednego z największych portu lotniczego w Wielkiej Brytanii. O blokadzie lotniska poinformowała na Twitterze dyrekcja. Samoloty mające zgodnie z planem lądować na lotnisku Gatwick, przekierowano w inne miejsca.

– Przepraszamy wszystkich pasażerów za niedogodności, ale bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników ma najwyższy priorytet – głosiło oświadczenie dyrekcji lotniska.

Sprawdzanie doniesień o dronach trwało kilka godzin. Około godziny 4 polskiego czasu służby lotniska i policja poinformowały, że lotnisko może wznowić pracę.

– Wspólnie z liniami lotniczymi staramy się teraz jak najszybciej powrócić do normalnego rozkładu lotów – głosiło ponowne oświadczenie władz lotniska.

Z uwagi na fakt, że w Wielkiej Brytanii obowiązuje zakaz lotów dronów w odległości mniejszej niż 1 km od lotniska, właścicielowi maszyn, który stworzył zagrożenie na lotnisku Gatwick w Londynie grozi do 5 lat więzienia.

kup artykuly platne