Zabrali dzieci ze szkoły

 

Prowadzenie zajęć edukacji seksualnej o nazwie „No Outsiders”, w szkole podstawowej w Birmingham zostało zawieszone po tym, jak rodzice zaczęli zabierać z placówki swoje dzieci. Jak donoszą media, w programie uwzględniono lekcje dotyczące praw osób LGBT i tolerancji wobec ich orientacji seksualnej, co wywołało bunt rodziców.

Rodzice dzieci co tydzień organizowali protesty przeciw edukacji seksualnej w kształcie zaproponowanym przez szkołę. Jak przekonywali, zajęcia promujące osoby LGBT: gejów, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe nie są odpowiednie dla dzieci.

– Nie mamy problemu z ustawą o równości, nie mamy problemu z uczeniem ich brytyjskich wartości, ale to nie jest uczenie ich brytyjskich wartości, to jest promowanie homoseksualizmu – skomentowała decyzję jedna z uczestniczek buntu rodziców w wywiadzie dla BBC.

W piątek, 1 marca, rodzice postanowili zaostrzyć swoje protesty. W ramach buntu ze szkoły na 1 dzień zostało zabranych blisko 600 dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Szkoła zaapelowała o zakończenie protestów i zapewniła, że w kwestii programu edukacji seksualnej „No Outsiders” przeprowadzi konsultacje z rodzicami.

Źródło: BBC

kup artykuly platne