Miłośnik historii przepędził uliczny gang

 

Brytyjski miłośnik historii i właściciel średniowiecznej zbroi służących do rekonstrukcji bitew postanowił wziąć sprawiedliwość w swoje ręce po tym, jak lokalna policja nie mogła poradzić sobie z prześladującym go gangiem ulicznym. Jak donosi gazeta The Sun, 31-letni ojciec czwórki dzieci Alun Powell nie mogąc znieść ciągłej obecności członków lokalnego gangu ulicznego pod swoim domem, wyciągnął z bagażnika kastet, siekierę i replikę XIV-wiecznego miecza i przepędził nieproszonych gości. Mężczyznę oskarżono o napaść i rozbicie szyby w samochodzie nastolatków.

– Był wyraźnie rozwścieczony i agresywny. Zamiast zadzwonić na policję, wyszedł na zewnątrz i naraził na niebezpieczeństwo siebie i innych. Złapał Kamila Ahmeda za gardło, a po przepędzeniu nastolatków krzyczał, że zamierza ich pozabijać – mówił prokurator Nuhu Gobir.

Powell broni się twierdząc, że z lokalnym gangiem od lat nikt nie potrafił sobie poradzić, a jego członkowie wrzucali na jego posesje śmieci i zażywali narkotyki. Incydentem natychmiast zajął się sąd, badając również, dlaczego Powell był właścicielem miecza, którego posiadanie w Wielkiej Brytanii nie zawsze jest legalne.

Brytyjskie przepisy dotyczące posiadania mieczy zostały zaktualizowane 6 kwietnia 2008 roku poprawką do Ustawy o Wymiarach Prawa Karnego z 1988 roku. Od tego czasu kilka rodzajów mieczy znajduje się na liście tzw. ofensywnej broni, za której posiadanie grozi 6 miesięcy więzienia i 5 tys. funtów grzywny. Wyjątkiem są miecze, które są używane do rekonstrukcji bitew lub antyczna broń kolekcjonerów. Mimo to mężczyźnie i tak zostaną postawione zarzuty, ponieważ broń została użyta w miejscu publicznym do popełnienia przestępstwa.

W Polskim prawie – wbrew wielu opiniom – posiadanie i przenoszenie mieczy oraz większości innych rodzajów broni białej nie wymaga żadnych zezwoleń.

Źródło: https://www.ancient-origins.net/

kup artykuly platne