Koncern oskarżony w związku z reklamą antynikotynową

 

Jedna z największych na świecie firm tytoniowych Philip Morris została oskarżona o „oszałamiającą hipokryzję” z powodu nowej kampanii reklamowejHold My Light”, która zachęca palaczy do rzucenia nałogu. Jak wyjaśnia producent Marlboro, ruch był „ważnym krokiem do ostatecznego zaprzestania sprzedaży papierosów”.Jednak organizacja Cancer Research UK twierdzi, że firma próbowała w ten sposób promować swoje alternatywne produkty do palenia tytoniu, w tym specjalne bezdymne papierosy (heated tobacco).

– To oszałamiająca hipokryzja. Firma nadal promuje palenie papierosów we wszystkich krajach poza Wielką Brytanią. Palenie tytoniu jest wiodącą przyczyną raka, której można uniknąć przez rzucenie nałogu, w tym stosowanie e-papierosów. Dlatego najlepszym sposobem, w jaki Philip Morris może pomóc ludziom rzucić palenie, jest zaprzestanie produkcji papierosów – ocenił George Butterworth, kierownik ds. polityki tytoniowej z Cancer Research w Wielkiej Brytanii.

Zdanie to podziela organizacja charytatywna Action on Smoking and Health, która twierdzi, iż jest ona sposobem na obejście zasad dotyczących reklamowania wyrobów tytoniowych. Jak przypomina organizacja, większość form reklamy i promocji wyrobów tytoniowych w Wielkiej Brytanii jest zabroniona, a Philip Morris, podobnie jak wiele firm tytoniowych, zamierza skupić się na produktach zastępujących papierosy, ponieważ liczba palaczy w Wielkiej Brytanii wciąż spada.

kup artykuly platne