Pierwsze zdjęcie w mediach społecznościowych

 

W czwartek królowa Elżbieta II pojawiła się w Muzeum Nauki, aby otworzyć Centrum Smitha. Relację z wydarzenia monarchini udostępniła na Instagramie, udowodniając, że jest w kontakcie z nowoczesnymi mediami. 92-letnia królowa Elżbieta II udostępniła obraz 4,6 mln obserwujących na koncie Instagram @RoyalFamily podczas wizyty w Muzeum Nauki, aby oficjalnie otworzyć nowe Centrum Smitha i letnią wystawę Top Secret. Choć był to pierwszy raz w kontakcie królowej z tymi mediami społecznościowymi, doświadczenie okazało się niepotrzebne – musiała tylko dotknąć ekranu iPada przed oklaskami gości.

 


 

 


 

  

 

 


 

 


 

 

 


Today, as I visit the Science Museum I was interested to discover a letter from the Royal Archives, written in 1843 to my great-great-grandfather Prince Albert.  Charles Babbage, credited as the world’s first computer pioneer, designed the “Difference Engine”, of which Prince Albert had the opportunity to see a prototype in July 1843.  In the letter, Babbage told Queen Victoria and Prince Albert about his invention the “Analytical Engine” upon which the first computer programmes were created by Ada Lovelace, a daughter of Lord Byron.  Today, I had the pleasure of learning about children’s computer coding initiatives and it seems fitting to me that I publish this Instagram post, at the Science Museum which has long championed technology, innovation and inspired the next generation of inventors. Elizabeth R. PHOTOS: Supplied by the Royal Archives © Royal Collection Trust / Her Majesty Queen Elizabeth II 2019

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)
Udostępnione zdjęcie to list napisany w 1843 roku do prapradziadka, księcia Alberta z Charlesa Babbage'a, uznawanego za pierwszego na świecie pioniera komputerowego. Jak informuje wpis pod fotografią „wydaje mi się stosowne, że publikuję ten post na Instagramie w Muzeum Nauki, które od dawna propagowało innowacje technologiczne i inspirowało następną generację wynalazców”.

Królowa Elżbieta II po raz pierwszy wykazała się swoimi umiejętnościami na Twitterze, publikując tweet w 2014 roku. Jednak wówczas spekulowano, że post był raczej napisany przez zwinne palce królewskiego pomocnika stojącego w pobliżu. Ponadto monarchini niedawno przesłała film YouTube z wizyty w biurach Google w Londynie – rok po tym, jak uruchomiła pierwszy oficjalny brytyjski kanał rodziny królewskiej na YouTube.

Pałac Buckingham jest zawsze chętny do rozwijania nowych technologii. W 1958 roku właśnie stamtąd wykonano pierwszy telefon z Bristolu do Edynburga. Podobnie zanim na całym świecie spopularyzowano e-maile, królowa Elżbieta została pierwszą monarchinią, która wysyłała je podczas wizyty w 1976 roku w Królewskich Sygnałach i Radar Establishment (RSRE) w Malvern przy użyciu ARPANET – sieci komputerowej, która ostatecznie przekształciła się w internet.

Źródło: CNN

kup artykuly platne