Obrażenia przez lot obok grubej osoby?

 

Przewoźnik British Airways został oskarżony przez pasażera, który twierdzi, że lot obok grubej osoby spowodował u niego obrażenia. Dyrektor firmy Stephen Prosser z Tonypandy w Rhondda w Walii twierdzi, że kontuzje zostały spowodowane siedzeniem obok osoby ważącej 146 kg podczas 13-godzinnego lotu z tajlandzkiej stolicy Bangkok do londyńskiego Heathrow w styczniu 2016 roku. Miał on doznać uszkodzenia tkanki miękkiej po tym, jak otyły pasażer o wzroście 198 cm zaklinował się na siedzeniu obok niege

Jak powiedział Prosser, który mierzy 158 cm, jego sąsiad był „tak duży, że jego ciało było rozlane poza jego miejsce o kilka centymetrów.

– Był ogromny, jak prawdziwa bryła – twierdzi autor pozwu.

Choć poprosił o przeniesienie, wszystkie siedzenia były zajęte, więc kierownik obsługi lotu nie mógł mu pomóc w inny sposób niż oferując dodatkowe poduszki i koce, które.

Na rozprawie, która ma się odbyć w sądzie okręgowym w Pontypridd, felerny pasażer ma zamiar złożyć wniosek o odszkodowanie z tytułu ogólnego bólu, cierpienia i utraty udogodnień. Według jego prawników był „zmuszony do dostosowania swojego ciała i siedzenia w niewygodnej pozycji” przez cały lot. British Airways odrzuciło roszczenia, stwierdzając, że Pan Prosser „nie wykazywał żadnych oznak obrażeń” przy opuszczaniu samolotu.

kup artykuly platne