Tygrys sumatrzański zabity w ZOO

 

Zagrożony tygrys sumatrzański został zabity przez innego tygrysa w londyńskim ZOO. 7-letni samiec o imieniu Asim trafił do Londynu z duńskiego parku safari zaledwie 10 dni wcześniej w ramach ogólnoeuropejskiego programu hodowli i rozmnażania tygrysów. Miał być partnerem 10-letniej tygrysicy Melati.

Poprzedni partner tygrysicy Jae Jae, który spłodził z Melati 7 młodych, został przeniesiony do francuskiego ZOO Le Parc des Félins 30 stycznia. Zwiastując przybycie nowego samca, ZOO określiło go mianem „przystojnego, pewnego siebie kota, który jest znany z tego, że jest bardzo czuły dla przedstawicielek płci pięknej”. Jak dodawano, miał być „idealnym partnerem dla pięknej Melati”.

Choć oba tygrys i tygrysica byli wcześniej oswajani ze swoją obecnością, po wypuszczeniu na wspólny wybieg szybko doszło między nimi do walki. Według oświadczenia wydanego przez ZOO, Asim został natychmiast przeniesiony na oddzielny wybieg, jednak –pomimo starań weterynarzy – Melati zmarła w wyniku obrażeń.

– Obecnie koncentrujemy się na opiece nad Asim. To dla nas bardzo trudny okres. Pracownicy są załamani obrotem wydarzeń – napisano w komunikacie.

Tygrys sumatrzański, który w naturze mieszka w dżunglach Indonezji, jest obecnie klasyfikowany jako krytycznie zagrożony wyginięciem i znajduje się na czerwonej liście zagrożonych zwierząt Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.

kup artykuly platne