Refundacja dotyczy tylko jednej marki

 


  • Ubezpieczenie zdrowotne we Francji obejmuje refundację zakupu prezerwatyw

  • Według stawek opublikowanych przez ministerstwo zdrowia zwrot wyniesie 60%

  • Celem wprowadzenia refundacji zakupu prezerwatyw jest wsparcie walki z AIDS

Jak podaje portal ifrancja.fr, od 10 grudnia we Francji obowiązuje refundacja zakupu prezerwatyw jednej marki przez francuskie ubezpieczenie zdrowotne. By z niej skorzystać konieczne jest okazanie recepty, która może wystawić pielęgniarka lub lekarz. Celem wprowadzenia refundacji zakupu prezerwatyw jest wsparcie walki z AIDS i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Według stawek opublikowanych przez francuskie ministerstwo, refundacja zakupu prezerwatyw wyniesie 60% względem opakowania 6 prezerwatyw o wartości 1,30 euro, 12 prezerwatyw za 2,60 euro i 24 prezerwatyw za 5,20 euro. Ubezpieczenie zdrowotne pokryje wyłącznie zakup prezerwatyw marki Eden.

– Wprowadzenie recept i refundacji ma być sygnałem, że prezerwatywy nie są gadżetem, tylko środkiem prewencyjnym. Ma to również pomóc w zwiększeniu popytu na nie u osób aktywnych seksualnie, zwłaszcza młodych. We Francji co roku odnotowuje się około 800-1000 nowych przypadków zakażenia HIV u osób poniżej 25. roku życia. Ponadto z roku na rok rośnie liczba zakażeń chorobami przenoszonymi drogą płciową – wyjaśnia portal ifrancja.fr.

kup artykuly platne