Po deklaracji Marka Zuckerberga, że je tylko mięso zwierząt zabitych przez siebie, i zapewnieniach Steve’a Jobsa, że tygodniami jest w stanie jeść tylko jedną potrawę, swoją dietą postanowił zaskoczyć twórca Twittera Jack Dorsey. Jak zdradził redaktorom podcastu Greenfield Fitness, w tygodniu zjada on wyłącznie jeden posiłek dziennie, a w weekend – pości.

– Trwa to od piątku do niedzieli. W piątek nie jem obiadu, a potem żadnego posiłku przez całą sobotę. Pierwszy posiłek zjadam dopiero w niedzielę wieczorem. Za pierwszym razem gdy tak zrobiłem trzeciego dnia miałem halucynacje. To był dziwny stan. Po kolejnych dwóch razach stało się dla mnie jasne jak nasze dni są skoncentrowane wokół posiłków – relacjonuje Jack Dorsey.

Na jeden posiłek, na który pozwala sobie dziennie 42-letni miliarder, składa się danie z ryby, kurczaka lub czerwonego mięsa, a także deser z jagód i lampka wina. Jest on jednak serwowany w dużej porcji. Zdrowy tryb życia twórca Twittera uzupełnia treningiem wodnym, rozpoczynanym o godzinie 5 rano. Zawiera on 3-krotnie powtarzany cykl: 15 minut pobytu w saunie, 3 minuty lodowej kąpieli w wodzie o temperaturze 2°C i ponownie 15 minut sauny.

– Nic nie dało mi więcej umysłowej pewności niż bycie w stanie przejść z temperatury pokojowej w mróz. To otwiera „to coś” w mojej głowie. Czuję, że skoro mogę zrobić coś takiego, co jest niewielką czynnością, ale bardzo boli, to mogę zrobić prawie wszystko. Moje ciało odpowiada na mój codzienny rytm jak samochód wyścigowy. Kiedy masz dobry samochód dotykasz pedału gazu i on po prostu rusza – przekonuje twórca Twittera.