Skóra twarzy jest na tyle wrażliwym obszarem, że potrzebuje wyjątkowej pielęgnacji, szczególnie w środku lata. Dlaczego? Opalanie wysusza cerę i powoduje jej szybsze starzenie się. Na szczęście istnieją zabiegi dla osób w każdym wieku, które pozwolą opóźnić procesy starzenia, zadbać o wygląd i kondycję skóry.

Pierwsze oznaki upływu czasu

Skóra zaczyna się starzeć już po ukończeniu dwudziestu lat. Duży wpływ na przyśpieszenie tego procesu mają wolne rodniki, które powstają pod wpływem stresu, zanieczyszczeń czy promieni UV. Uszkadzają one włókna elastyny i kolagenu, a także powodują zmiany w strukturze białek. Na początku wpływ wolnych rodników na skórę jest mało widoczny, jednak wraz z wiekiem proces regeneracji komórek wydłuża się.

infoplanet domowa apteczka pierwsze oznaki

Moment, gdy nasza skóra robi się sucha, to pierwszy znak, że zaczyna się starzeć. Następnie pojawiają się niewielkie zmarszczki w okolicach ust i oczu. Zmniejsza się elastyczność skóry oraz pojawiają się pierwsze plamy pigmentacyjne. Niestety często sami przyspieszamy ten niepożądany proces przez niezdrowy tryb życia, niewłaściwą dietę i nadmierną ekspozycję na promienie słoneczne. Przerażające? Na szczęście dzięki stosowaniu odpowiednich kosmetyków i zabiegów możemy opóźnić proces starzenia się skóry.

Połączenie pielęgnacji z relaksem

Przy pielęgnacji skóry twarzy niezwykle ważna jest regularność. Dwa razy w tygodniu warto użyć peelingu, by usunąć martwy naskórek. Nie można także zapomnieć o nałożeniu kremu, który zapewni cerze podstawowe nawilżenie. Z widocznymi przebarwieniami i wyrównaniem koloru skóry poradzą sobie z kolei kwasy owocowe (AHA) np. jabłkowy, glikolowy czy cytrynowy. Stopniowo rozjaśnią skórę twarzy i wygładzą ją.

infoplanet domowa apteczka peeling

– Kompleksową pielęgnację skóry zapewnia także zabieg geneo, który umożliwia uzyskanie trzech efektów w tym samym czasie: dotlenienia, złuszczenia oraz rozjaśnienia. Dzięki temu tworzy się na skórze idealne środowisko umożliwiające wchłanianie maksymalnej ilości składników aktywnych i rewitalizujących – mówi Katarzyna Gładkowska, mgr kosmetolog z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA.

Na ratunek starzejącej się skórze

Po ukończeniu 30. roku życia warto pielęgnować skórę twarzy za pomocą kosmetyków bogatych w witaminy A, C, E. Sprawdzą się również glicerol i kwas hialuronowy, które zatrzymują w naskórku wodę.

infoplanet domowa apteczka metoda

– Jeśli chcemy uzyskać natychmiastowe efekty w postaci jędrniejszej i widocznie młodszej skóry, możemy skorzystać z nieinwazyjnej metody INTRACEUTICALS. Bazuje ona na technologii hiperbarycznego tlenu, za pomocą którego wprowadza się w głębokie warstwy skóry skoncentrowane składniki aktywne – wyjaśnia ekspert z Kliniki Vesuna.

Niezwykle ważne jest także wykonanie dokładnego demakijażu, aby skóra mogła się w nocy zregenerować. W tym celu najlepiej sprawdzi się płyn micelarny bądź mleczko. Dbając o młody wygląd warto również pamiętać o tym, że cera nie lubi mydła - wysusza ono naskórek i warstwę lipidową. Do mycia twarzy lepiej używać delikatnego żelu.

Źródło: Informacja z serwisu infoWire.pl