Naukowcy udowodnili, że skóra mężczyzn jest grubsza aż o 25% niż skóra kobiet. Dzięki temu jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i zdecydowanie mniej wrażliwa. Jednak z tego względu wydaje się również szorstka w dotyku. Bez względu na pozorna niedelikatność, warto zadbać o skórę twarzy, by jak najdłużej cieszyć się jej dobrą kondycją zdrowotną i atrakcyjnością wizualną.

pielegnacja meskiej twarzy

1. Oczyszczanie

Znaczna część panów myje twarz tylko wodą. Niestety nie oczyści ona dokładnie skóry z drobinek kurzu i potu. Z tego względu warto skorzystać z żelu do mycia twarzy, odpowiedniego do swojego typu cery. Jeżeli masz skłonność do przetłuszczania się strefy T, czyli czoło – nos – podbródek, zakup środek myjący kontrolujący wydzielanie sebum. Jeśli natomiast występują u ciebie skłonności do zaczerwienień czy widocznych naczynek – zdecyduj się na coś bardzo łagodnego i bezzapachowego, co nie będzie dodatkowo podrażniać skóry. Większość produktów do mycia twarzy jest dedykowana skórze normalnej i sprawdzi się prawie u każdego.

2. Golenie bądź pielęgnacja zarostu

Na rynku istnieje wiele produktów do golenia. Od indywidualnych preferencji zależy, czy będziemy używać do tego maszynki elektrycznej, żyletki czy klasycznej brzytwy. Natomiast pianki, płyny, balsamy będą najlepsze, jeśli w składzie mają aloes, ekstrakt z drzewa herbacianego i nie zawierają alkoholu. Warto pamiętać, by nie golić się z samego rana, od razu po przebudzeniu, ponieważ skóra jest wtedy wyjątkowo podatna na wszelkie czynniki zewnętrzne i bardzo łatwo się zaciąć. Jeżeli jesteś fanem noszenia zarostu, warto pamiętać, by go regularnie przycinać – najlepiej specjalną maszynką elektryczną bądź u barbera. Na rynku jest wiele produktów do mycia i pielęgnacji. Można wybierać pomiędzy szamponami, balsamami, olejkami i dostosowywać je do swoich potrzeb.

3. Nawilżanie

Zawsze rano i wieczorem po umyciu twarzy warto nałożyć krem nawilżający. W zależności od rodzaju cery, wybierz najbardziej odpowiadający. Nie pomijaj tego kroku – skóra dzięki dodatkowej dawce nawilżenia będzie dłużej elastyczna i bardziej wytrzymała. Każda kobieta z pewnością to zauważy i doceni.