Zgodnie z informacją, która pojawiła się na profilu na Facebooku Tomasza Sekielskiego, dziennikarz zdecydował się na zabieg zmniejszenia żołądka. W czasie operacji bariatrycznej usuniętych zostało 4/5 organu.

Operacja zmniejszenia żołądka to ostateczny sposób postępowania w przypadku otyłości olbrzymiej, który zapewnia uczucie sytości po przyjęciu mniejszej ilości pokarmu. Obecnie nie wymaga przezskórnego dotarcia do wnętrza jamy brzusznej, co ograniczyło możliwość wystąpienia powikłań. Od kilku lat zabieg bariatryczny jest wykonywany metodą przezustną za pomocą specjalnej głowicy, zwanej video endoskop.

Jak wynika z wpisu, Tomasz Sekielski po operacji zmniejszenia żołądka czuje się dobrze. Film, za pośrednictwem którego poinformował obserwatorów o zabiegu, zamieszczony został tuż po wybudzeniu z narkozy.

– Wyciąłem sobie żołądek. Tak oto kończy się obżarstwo. Wycinają ci 4/5 żołądka. W moim przypadku to było tak, jakby wycięli brata bliźniaka – napisał Sekielski, dziękując lekarzom przygotowujących go do zabiegu i przeprowadzającym operację.

W podziękowaniach uwzględniona została również Henryka Krzywonos, która przekonała dziennikarza, że operacja zmniejszenia żołądka to dobry ruch. Tomasz Sekielski od lat zmagał się ze zbędnymi kilogramami, osiągając w marcu 2019 roku wagę 185 kg.