W 8. edycji programu TVN Top Model zwyciężył 20-letni Dawid Woskanian, który mieszka w małej miejscowości Kozy. Jednak nie miejsce pochodzenia sprawiło, że przystojny chłopak doprowadził do łez wszystkich członków jury już w pierwszym odcinku. Dawid choruje na zespół Tourette’a, który powoduje u niego tiki ruchowo-głosowe.

Zespół Tourette'a, na który choruje zwycięzca „Top Model” Dawid Woskanian, to nieuleczalna choroba, która powoduje występowanie mimowolnych ruchów określonej części ciała. Stosowanie leków i terapia behawioralna pozwala na minimalizowanie objawów i kontrolę nad ciałem. O opanowaniu choroby zapewniał chłopak jury programu: Joannę Krupę, Kasię Sokołowską, Marcina Tyszkę i Dawida Wolińskiego, pozując przed aparatem w castingu do programu.


– Program jest dla mnie możliwością sprawdzenia swoich możliwości w modelingu i mam nadzieję trampoliną do świata mody – mówił o swoim pomyśle na udział w programie.

Dawid Woskanian zainteresował się światem high fashion się rok wcześniej, gdy zobaczył wideo z udziałem Francisco Lachowskiego. Jak zdradza, w przyszłości chciałby zostać profesjonalnym modelem, a jego marzeniem jest udział w pokazie dla domu mody Balmain. Przygotowaniem do roli modela był dla chłopaka street workout, który pozwolił mu na wypracowanie umięśnionej sylwetki orazpanowanie nad swoim ciałem.

– W dzieciństwie bolało mnie, gdy ktoś pytał, co mi jest, czemu mam takie tiki. Przejmowałem się tym, że nigdy nie znajdę sobie dziewczyny […]. Dwa lata temu zaakceptowałem chorobę. Zdałem sobie sprawę, że nic nie zrobię. Nie mogę pstryknąć palcem i będę zdrowy. Użalanie się nad sobą niczego nie zmieni – opowiadał w programie tegoroczny zwycięzca „Top Model”.

Dawid Woskanian swoim zwycięstwem wpisał się do grona innych sławnych osób z zespołem Tourette'a, które mimo choroby odniosły sukces. Należą do nich piosenkarka Billie Eilish, piłkarz David Beckham i aktor Dan Ackroyd.