Czy chciałabyś wyglądać jak superbohater z komiksów Marwela? Marzysz o odkryciu lepszego, umięśnionego „ja”? Zastanawiasz się, jak to osiągnąć? Przeczytaj! Podpowiemy ci, jak zacząć!

Chcąc nabrać muskulatury możesz – i powinieneś! – zacząć ćwiczyć, ale przede wszystkim musisz zmienić swoją dietę.

– Właściwe odżywianie jest największym sprzymierzeńcem w walce o piękną sylwetkę – przekonuje dr Philip Goglia, właściciel Performance Fitness Concepts, który nadzorował diety odtwórców ról największych superbohaterów – Chrisa Pratta, Chrisa Hemswortha czy Ryana Goslinga.

Goglia został pasjonatem właściwego odżywiania w trakcie swojej kariery zapaśnika. Ze zdrowej diety nie zrezygnował także później, już jako mistrz Ameryki Północnej w zawodach na najlepszą budowę ciała, ani też wówczas, gdy walczył z nowotworem. Co więcej, w jego przekonaniu wszystkie swoje osiągnięcia zawdzięcza właśnie zdrowemu żywieniu.

– Moim celem jest odbudowa nadwątlonych podczas treningów i codziennej pracy sił. Jeśli zaś spojrzy się na diety niektórych osób, można dostrzec, że pozostawiają one dużo do życzenia – mówi dr Goglia.

Prawdziwym problemem większości ludzi, którzy chcą wypracować dobrą sylwetkę, jest brak czasu na to, aby być sumiennym i regularnie odżywiać się we właściwy sposób.

– Trzeba to zrobić dla siebie! Jeśli trzeba wstać 20 minut wcześniej, aby przygotować odpowiednie śniadanie – zrób to. W ciągu dnia polowanie na odpowiednią przekąskę może być trudne, dlatego zaopatrz się w nią wcześniej. Prawdziwą sztuką jest znalezienie motywacji – wyjaśnia sportowiec.

Podobne zasady obowiązują również superbohaterów. Kiedy Chris Pratt („Strażnicy Galaktyki”) przyszedł do gabinetu dr Goglii po raz pierwszy, miał silną motywację i jasno określony cel, który chciał osiągnąć.

– Rozwijał swoją wielka karierę komediową, miał właściwą wagę i budowę, ale zdał sobie sprawę  z tego, co stanie się z jego ciałem za 15 lat. Jak tylko uświadomił sobie, że jego kariera może być zagrożona, poddał się rygorom, aby zostać wojownikiem – opowiada dr Goglia.

Pasjonat i popularyzator zdrowego przygotował rozkład posiłków również dla naszych Czytelników. Zgodnie z jego główną zasadą – więcej posiłków czyni człowieka – przedstawiamy rozkład jednego dnia dla wszystkich, którzy przynajmniej dwa razy w tygodniu ćwiczą, chcą schudnąć lub zrobić krok w kierunku budowy ciała jak u Chrisa Pratta.

Posiłek 1

3 jajka

1 szklanka płatków owsianych

1 porcja owoców

Posiłek 2

1 porcja owoców

Posiłek 3

30dkg piersi z kurczaka

1 szklanka ryżu, lub jeden spory ziemniak

Posiłek 4

1 porcja owoców

12 migdałów

Posiłek 5

1 szklanka mini marchewek lub 1 filiżanka pomidorków

12 migdałów

Posiłek 6

40 dkg łososia lub innej ryby oceanicznej

1 porcja warzyw

2 szklanki sałatki

Posiłek 7

1 porcja owoców

Nie zapomnij również o wodzie!